Ned Haber / Güncel / Emniyet’ten ‘uyuşturucu baronları’ açıklaması..işte detaylar

Emniyet’ten ‘uyuşturucu baronları’ açıklaması..işte detaylar

Narkotik Suçlarla ugras ev Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

* Vatandaşlarımızı özellikle de gençlerimizi savunmak amaciyla gece gündüz demeden uyuşturucu ile ugras ediyoruz. kimi günlerce evini göremeyen arkadaşlarımız her biçimde neticesi göze alarak agu taciriyle savaşıyor. Ve bundan ardindan da savaşacak. Bu uğurda verdiğimiz şehitlerin acısı Daha yüreklerimizde.

* Cumhuriyet tarihinin en hatri sayilir büyüklükte operasyonlarını ve bunun için bağlı olarak en hatri sayilir büyüklükte yakalamalarını gerçekleştirdik. hali hazırda cezaevlerinde uyuşturucuya bağlı suçlardan 100 binin üzerinde yakalanmis ve cezali olduğunu bilmeden ‘baronlara’ ve ‘uyuşturucu satıcılarına’ harekât yapılmadığını ileri sürmek teşkilatımıza dogruluk etmediği tek iftirada bulunmaktır.

* Bu iftira dahada evvel örgütlü hatali örgütleri ve vatan dışı kaynaklı olarak defaatle alana atıldı ve biz onların hedefini biliyorduk. ama bu sefer iftirayı cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı’ndan duyunca üzüldük. Şehitlerimizde muazzep eden bu haksızlığa itirazımıza dile getirmeyi mesleğimizin onuru ve şerefi amaciyla görev biliyoruz.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu erken partisinin TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ grup toplantısında konuşmuştu. Kılıçdaroğlu, uyuşturucu baronları ile alakalı şunları söylemişti:

* Hangi ile gitsem Suskun sedasız birisi gelip, ‘uyuşturucu batağından bu memleketi kurtarın’ diyor. Öyle tek vaziyete getirdiler ki 20 yılda, her istikbal grubuna göre uyuşturucu pazarlanıyor bu erken Türkiye’de, her istikbal grubuna göre. Fakirsen ona göre uyuşturucu var, paran varsa ona göre uyuşturucu var. Önce fakir ailelerin çocuklarını elde ediyorlar. yasamsal çöküş yaşıyoruz. Bu bunun benzeri ayni ritimde devam ederse, çok dahada hatri sayilir büyüklükte felaketlerle ülkemiz karşı karşıya kalabilir.

* tek şey dahada sorayım -bugün Bahçeli’ye belli tek süre çok mı takıldık?- Ya Allah rızası amaciyla ya, bu civarindan uyuşturucu satılıyor; Allah rızası amaciyla hiçbir Sual sormuyor musun? T.C. Devleti’nin hapishanelerinde tek adet uyuşturucu baronu var mı? Yoktur ama garibanlar orada var. Uyuşturucu baronları neden mapusa girmez? Zira siyasetçiyi satın alırlar parayla. Farkındalar mı acep bunun?

Kontrol Edin

Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı..işte detaylar

Ankara'nın Altındağ ilçesinde, Emirhan Yalçın'ın (18) öldürülmesi, Ali Yasin Ülger'in (18), yaralanmasıyla ilgili görülen davada mütalaasını açıklayan savcı, Suriyeli sanık Yahya Al Abdo'nun (20), ağırlaştırılmış müebbet ile 25 yıl 11 aya kadar, suça sürüklenen çocuk A.M.A'nın da 26 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.