• Anasayfa
  • >
  • Advertorial
  • >
  • Dr. Nüket Eroğlu Onda Soğuk Dalga Terapisi hakkında önemli bilgiler paylaşıyor..

Dr. Nüket Eroğlu Onda Soğuk Dalga Terapisi hakkında önemli bilgiler paylaşıyor..

  • Mart 18, 2019
  • 0

Onda Coolwaves daha evvel birçok estetik cihaz ile tıp sektörüne yön veren DEKA’nın son buluşudur. Ameliyatsız vücut şekillendirmede en yeni teknolojidir. Tıpta birçok alanda kullanılan mikrodalga enerjisi Onda ile ilk kez estetik amaçlarla kullanılmıştır. Onda, dünyada özel mikrodalgaları kullanıp selektif olarak yağ hücrelerini hedef alan, onları güvenli ve ameliyatsız olarak küçültebilen tek sistemdir. FDA onaylıdır.

Dr. Nüket Eroğlu; Patentli başlıkları sayesinde deriye temas eden soğutma ünitesi hastaya masaj hissi vermektedir. Onda Soğuk Dalga Terapisi’nde hedef bölge sadece iki dakika içinde 50-55C arası sıcaklığa ulaşmaktadır; bu sayede yağ hücrelerinin zar yapıları bozulmakta ve hücreler küçülmektedir. Bölgesel yağ dokusu azalırken selülitler yok olmakta, gevşek doku sıkılaşmakta ve deri kalitesi artmaktadır.

Dr. Nüket EroğluOnda Soğuk Dalga Terapisi

Acısız ve ağrısızdır.

Tek seanslık bir uygulamadır.

Seans süresi çok kısadır (10 dk).

Kızarıklık, ödem ve ciltte tahriş oluşturmaz.

Sonuç hızlı ve etkileyicidir.

Bilinen bir yan etkisi yoktur.

Gündelik hayatı aksatmaz.

2dk

Cihazda 5 ana endikasyon vardır:

Onda mikrodalganın kullanıldığı ilk radyofrekans cihazıdır. Onda Soğuk Dalga Terapisi’nde mikrodalganın kullandığı gigahertz (Ghz) hızındaki yağ hücresine özel yüksek frekans derin yağ dokularına inerken deri yüzeyinde kaybolmaz. Onda Coolwaves kısa elektromanyetik dalgaları yani mikrodalgaları kullanmaktadır. Onda Soğuk Dalga Terapisi’nde Mikrodalganın yağ hücrelerinde yüksek hızda yaptığı titreme sonucu çok hızlı ısı artışı olur. Mikrodalgaların frekansı bipolarradyofrekans cihazlarından 1000 kat daha hızlıdır ve gigahertz (Ghz) olarak ölçülmektedir. Bu nedenle seans süresi 10 dakikadır.

Dr. Nüket Eroğlu Onda Soğuk Dalga Terapisi’nde;

Bölgesel incelmedebu yüksek frekans yağ hücrelerinin daha fazla titremesine ve hücre zarlarının 10 dakikadan kısa bir sürede içerden hasarlanarak zarar görmesine, içindeki yağın leflere boşalmasına yani bir nevi onların terlemesine sebep olmaktadır veyağlar makrofaj yardımıyla lenfatik sisteme atılmaktadır.

Selülit tedavisinde ise sistem adiposelüler arası konnektifseptayı hedef alarak başarılı tedaviler sunar. 1 ve 4 derece arası yani tüm selülit tiplerine uygundur. Onda Soğuk Dalga Terapisi dermiste bulunan kolajen liflerinin anında büzülmesini sağlar ve yeni kolajen oluşumunu tetikler.

Elektriksel iletkenlik: Verilen enerjinin geçerken emilmeden alt katmanlara iletilebilme durumudur.

Elektriksel geçirgenlik: Verilen enerjinin alt katmanlara iletilmeden hedef tarafından emilme durumdur.

Mikrodalgalar ve deri ilişkisi bu kurallara göre belirlenir. Cildimiz mikrodalga enerjisine göre düşük geçirgen ve yüksek iletkendir. Onda Coolwaves derinin üst katmanlarından sanki şeffafmışçasına ilerler ve bu katmanlardan geçerken yolda kayıp yaşamaz.

Mikrodalgalar ve yağ hücrelerinin ilişkisi de yine bu kurallarla belirlenir. Yağ hücreleri yüksek geçirgen ve düşük iletkendir. Yağ hücreleri mikrodalga enerjisiyle buluştuktan sonra alt katmanlara iletmez, onu hapseder.

Dr. Nüket Eroğlu ;

Önceki kullanan bipolarradyofrekans cihazları megahertz (Mhz) ile ölçülebilen frekanslarda üst katmanlarda ciddi miktarda enerji kaybetmektedir. Eski radyofrekans cihazları derinin üst katmanlarından aşağıya inerken verdikleri enerji kaybı dolayısıyla seanslar ortalama 60-75 dakika arası sürmektedir ve seans sayıları fazla tutulduğu halde etkileri oldukça azdır. Önceki radyorfrekans cihazlarının aksine Onda Soğuk Dalga Terapisi’ndeverilen enerjide kromofor yani hedef; su yerine yağ hücreleridir. Onda mikrodalga ile epidermisin ve dermisin bol su içeren ve yağ içermeyen yapısı sayesinde verilen yüksek enerji sadece %20’lik kayıpla subkutan yağ dokusuna fokuslanır. Onda Soğuk Dalga Terapisi’ndeki deri yüzeyinde bu %20 lik dağılma selülitleri yok etmektedir.

Derinin üst katmanlarında sıcaklık oluşturmadığı için hastada yanık oluşturma vb gibi diğer riskler söz konusu değildir.

Onda Soğuk Dalga Terapisinde özel tasarlanmış ve temasla soğutan 2 ayrı patentli başlık mevcuttur. Bu başlıklar farklı derinlikler ve uygulamalarda kullanılmak üzere cihaz tarafından otomatik tavsiye edilmektedir.

Derin Başlık (1.6cm)               Yüzeyel Başlık (0.7mm)

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.