• Anasayfa
  • >
  • Eğitim
  • >
  • DGS sınav giriş belgesi: DGS sınavı saat kaçta? ÖSYM’den saat uyarısı!

DGS sınav giriş belgesi: DGS sınavı saat kaçta? ÖSYM’den saat uyarısı!

  • Haziran 29, 2019
  • 0

ÖSYM tarafından 30 Haziran sektör bugünü yapılacak var olan Dikey Geçiş sınavı çalışma hazırlıklarını tamamlayan adaylar DGS imtihan giriş yerlerini araştırmaya başladı. bütün ÖSYM sınavlarında olduğu benzeri DGS’de de imtihan giriş yerleri ve giriş dokümanları ais.osym.gov.tr’den öğrenilebilecek. Adaylar, 2019-DGS amaciyla saat 10.00’dan ardindan imtihan binalarına alınmayacak. Haberimizden DGS imtihan giriş yerlerini sorgulayabilirsiniz.

DGS SINAV GİRİŞ YERLERİ

DGS NE ZAMAN?

30 Haziran’da düzen edecek var olan Dikey Geçiş sınavı (DGS) amaciyla imtihan giriş yerleri açıklandı. Adaylar, 2019-DGS amaciyla saat 10.00’dan ardindan imtihan binalarına alınmayacak.

Sınav 10.15 ‘te başlayacak ve 120 Sual amaciyla adaylara 150 dakika süre verilecek. imtihan saat 12.45 ‘de sona erecek.

SINAVA GİRİŞ BELGESİ ADAYLARA GÖNDERİLMEYECEK

Belgenin üzerinde adayın imtihana gireceği merkez, bina, salon verileri ile adayın resimi bulunacaktır. belge üzerinde adayın resimi bulunması zorunludur. Adaylar, bu vesikalarının yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde resim olmasına itina göstermelidirler. Adaylar webten edinecekleri bu vesikalarının rengarenk veyahut siyah-beyaz çıktılarını imtihan bugünü yanlarında bulundurmak zorundadır. dokümanın ön ve art yüzünde ÖSYM’nin belirlediği veriler dışında rastgele tek yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Adayların imtihana girecekleri binayı imtihan gününden evvel görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara imtihana Giriş dokümanı gönderilmeyecektir.

Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür tek şekilde) yanında bulundurmayan adaylar imtihana alınmayacaktır.

DGS ÇIKMIŞ sualler VE CEVAPLARI

ÖSYM’DE DGS İÇİN UYARI

ÖSYM’nin Twitter hesabından yapılan duyuruda, 30 Haziran sektör bugünü düzen edecek 2019-DGS adaylarına baz alinarak hatırlatma yapıldı.

Buna göre adaylar, saat 10.00’dan ardindan sınavın yapılacağı binalara alınmayacak.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.