Ned Haber / Spor / Dakar Rallisi’nin ilk gününde Red Bull sporcuları zirvede..işte detaylar

Dakar Rallisi’nin ilk gününde Red Bull sporcuları zirvede..işte detaylar

Dünyanın en Yorucu ve riskli yarışı olarak onay edilen Dakar Rallisi bu sene 44. sefer motor sporları tutkunlarını tek araya getirdi. Sporcuların 14 vakit süresince takriben dört bin 300 kilometrelik yollar kat edeceği Dakar Rallisi, evvel günden hatri sayilir büyüklükte tek heyecana oyun alani/sahne oldu. Hail’de koşulan 614 kilometrelik evvel vakit heyecanı nihayetinde oto kategorisinde Red Bull sporcusu Nasser Al-Attiyah liderliği ele geçirdi. oto kategorisinde 2. sırada ise tek başka Red Bull sporcusu Carlos Sainz yer aldı.

Kamyon kategorisinde Kamaz Master, Dakar Rallisi’ne tekrar çok hususi tek başlangıç yaptı. En yakın rakibi ve takım arkadaşı başka Kamaz ekibinde 7 saniye dahada hızlı var olan Kamaz Master pilotu Eduard Nikolaev evvel vakit nihayetinde evvel sıranın sahibi oldu.

Bu sene tekrar Suudi Arabistan’dan başlayan Dakar Rallisi’nin motosiklet kategorisinde de Daniel Sanders rüzgarı esti. İlk vakit nihayetinde liderlik koltuğuna oturan Red Bull sporcusu en yakın rakibinden tek dakika uzakta kalmayı başardı.

Bir prolog ve 12 etaptan oluşan 14 hergün yolculuğun 2. bugünü Hail ile Hail arasında koşulacak. 514 kilometrelik parkur da dahil olmak üzere Dakar Rallisi süresince Red Bull TV’de hergün özetler, redbull.com’da ise her günün raporu yayınlanacak.

Kontrol Edin

Euroleague finalinde Frutti Extra..işte detaylar

Sezonun başantrenörü seçilen Bursaspor Başantrenörü Dusan Alimpijevic ve Darko Peri, Euroleague finalini birlikte takip etti.