• Anasayfa
  • >
  • Otomobil
  • >
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yerli otomobil sunumu yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yerli otomobil sunumu yapıldı

  • Kasım 30, 2018
  • 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, türk mali otomobilde gelinen nihayet nokta ile alakalı bilgi aldı. Önceki vakit gerçekleştirilen İslam İşbirliği örgütü ahenk gösteren ücret ve Ticari İşbirliği devamlı Komitesi (İSEDAK) toplantısının derhal peşinden Erdoğan ile tek araya toplanan projenin ortaklarından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve müsterek girişim Grubu (OGG) CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş tek sunum gerçekleştirdi.

PROTOTİP 2019’DA HAZIR

Yeni Şafak’tan Şuayip Alabay’ın haberine göre, Hisarcıklıoğlu ve Karakaş’tan bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın projeye değin beğenisini dile getirdiği öğrenildi. Türkiye’nin Otomobili Projesi’nde, prototipin 2019’da halkoyu ile paylaşılması ve 2021’in nihayetinde seri üretime geçilmesi hedefleniyor. bunun için göre, Türkiye’nin Otomobili Projesi’ni üstlenen müsterek girişim Grubu, uzunca soluklu tek yatırım planlaması yaptı. Grubun, üç fazdan oluşan takriben 15 senelik tek yatırım planı bulunuyor.

ERDOĞAN’IN TAKDİRİNİ KAZANDI

Cumhurbaşkanlığı’nın desteğiyle iki Kasım 2017 tarihinde imza adan anlasma ile endüstri ve Teknoloji Bakanlığı ve TOBB koordinasyonunda Anadolu, BMC, Kıraça, Turkcell ve Yorucu olarak güçlerini birleştirip Türkiye’nin Otomobili müsterek girişim Grubu (OGG) isimi altında çalışmalarına başlamıştı. 5 şirketin pay payları yüzde 19 olurken, TOBB’un hissesi ise yüzde 5 olmuştu. OGG’nin başına ise CEO olarak Haziran 2018’de Alman Bosch’un Türk yöneticisi Mehmet Gürcan Karakaş getirildi. Göreve başlamasının üzerinden kısa tek vakit geçmesine karşın projeyi toparlayan deneyimli CEO Karakaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın takdirini kazandı.

 

 


önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir