• Anasayfa
  • >
  • Güncel
  • >
  • Çifte cinayet sanığının çocukları, ‘Vur baba, öldür bunları’ diye bağırmış

Çifte cinayet sanığının çocukları, ‘Vur baba, öldür bunları’ diye bağırmış

  • Temmuz 4, 2019
  • 0

Antalya’nın Serik ilçesinde, arazi anlaşmazlığı tartışmasında Mehmet Ali Merih (74) ve erkek çocuğu Rüştü Merih’i (53) av tüfeğiyle öldüren, kızı Mesudiye Kılıç’ı da yaralayan Süleyman Ünal ile alakalı iki sefer ‘kasten insan öldürme’, dört sefer de ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlamalarıyla hazırlanan iddianame, Manavgat 1’inci Ağır karar Mahkemesi’nce onay edildi.

İddianamede, olay esnasında Ünal’ın eşi, erkek çocuğu ve kızlarının; ‘Sık, bunları öldür’, ‘Babamızı ellemeyin, bu erken bu kanı döksün’, ‘Vur baba, öldür bunları’, ‘Biz bu erken buraya kan dökmeye geldik, hepinizin kanını buraya döküp, ölünüzü sereceğiz’ dediği iddiaları yer aldı.

Olay, 17 Mart bugünü saat 15.00 sıralarında, Serik ilçesinin Çatallar mahallesi Kır mevkisinde alana geldi. Süleyman Ünal, iddiaya göre, aralarında evvelce arazi anlaşmazlığı bulunan Mehmet Ali Merih ile çocukları Rüştü Merih ve Mesudiye Kılıç ile tartıştı. Tartışmanın dövüşe dönüşmesi üstüne Süleyman Ünal, yanında getirdiği av tüfeğiyle Mehmet Ali Merih ve çocuklarına ateş açtı. üç kişi tüfekten çıkan saçmaların eşit etmesiyle kanlar içinde yere yığılırken, Süleyman Ünal da olay yerinden kaçtı. Silah seslerini duyup, gelen çevredekilerce hastaneye götürülen Mehmet Ali Merih Serik ile Rüştü Merih, bütün müdahalelere karşın hayatını kaybetti. Kolundan yaralanan Mesudiye Kılıç ise Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde rehabilitasyon gördü. Süleyman Ünal, kısa süre ardindan tüfeğiyle karakola giderek, teslim oldu. Adliyeye derhal sevk edilen Ünal, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı. Ünal ile birlikte gözaltına alınan 7 yakını ise tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldı.

İDDİANAMEDEN ÇARPICI İFADELER

Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianame, Manavgat 1’inci Ağır karar Mahkemesi’nce onay edildi. İddianamede, çifte cinayetle alakalı ifadeler yer aldı. Olayın iki aile arasında, arazi anlaşmasından kaynaklandığına vurgu yapılan iddianamede, şöyle denildi:

“İki aile arasında arazi anlaşmazlığı sebebinden münakaşa alana geldiği, tartışmanın devamında Süleyman Ünal’ın çocukları ile birlikte araziye tekrar geldiği, elinde bulunan şarjörlü av tüfeği ile ateş etmeye başlaması üstüne maktuller Rüştü Merih ve Mehmet Ali Merih’i öldürdüğü, müşteki Mesudiye Kılıç’ı vurarak ağır şekilde yaraladığı, başka müştekilerin kaçması neticeninde yara almadan kurtuldukları, böylelikle kuşkulu Süleyman Ünal’ın iki sefer kasten öldürme suçunu işlediği, müşteki Mesudiye Kılıç’ı, Süleyman Biber, Mehmet Kılıç ve Emine Çetin’e baz alinarak de amaç alarak öldürmek emeliyle ateş ettiği, bu atışlardan Yalnızca Mesudiye Kılıç’a eşit ettiği, böylelikle Süleyman Ünal’ın müştekilere baz alinarak ayrı ayrı toplamda dört sefer kasten öldürmeye girişim suçunu işlediği anlaşılmıştır.”

“HEPİNİZİN KANINI DÖKÜP, ÖLÜNÜZÜ SERECEĞİZ”

İddianamede, olay esnasında Süleyman Ünal’ın yanında eşi ve çocuklarının da bulunduğuna dikkat çekilerek, şunlar kaydedildi:

“Meydana gelen olayda S.Ü., arabadan av tüfeğini çıkartarak babasına vermiş, tekrar av tüfeğine ait 2-3 adet dolu vaziyette şarjörleri de babasına vererek eylemi gerçekleştirmesine yardım etmiştir. Ayrıca, ‘Ellemeyin babamı, sık baba bunları öldür’ şeklinde sözlerde bulunmuştur. Ayrı olarak Süleyman Ünal’ın eşi G.Ü., kızları B.K., G.G., eylem esnasında ‘Sık bunları öldür’ diyerek bağırdakları, G.Ü.’nün ‘Babamızı ellemeyin, bu erken bu kanı döksün. Ellemeyin babamız yapsın’ dediği, G.G., B.K. ve S.Ü.’nün ‘Sık baba bunları öldür. Biz ellemeyelim babam halletsin’ dedikleri, tekrar Süleyman Ünal’ın eşi G.Ü. ile çocukları H.Ü., B.K., G.G. ve A.Ü.’nün babalarının çevreninde toplanarak, ‘Biz bu erken buraya kan dökmeye geldik. Hepinizin kanını buraya döküp, ölünüzü sereceğiz’ şeklinde sözlerde bulunduğu anlaşılmıştır. Süleyman Ünal’ın eylemi gerçekleştirmesinde, S.Ü., G.Ü., H.Ü., B.K., G.G., H.G. ve A.Ü. yardımda bulunmuş ve teşvik etmişlerdir.”

Olaya ait dava, ilerleyen günlerde Manavgat 1’inci Ağır karar Mahkemesi’nde görülecek.

Kaynak: DHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.