Ned Haber / Güncel / Çiftçi, kota cezasına isyan etti: ‘Traktörüme, arabama, evime haciz koydunuz! Ben ne yapacağım?’..işte detaylar

Çiftçi, kota cezasına isyan etti: ‘Traktörüme, arabama, evime haciz koydunuz! Ben ne yapacağım?’..işte detaylar

Yozgat Yerköy’de yaşayan Ali İhsan Yılmaz adli çiftçi, şeker pancarında kotayı dolduramadığı amaciyla kesilen cezaya isyan etti.

“BİZ KAZANAMAZSAK ÜLKE KAZANAMAZ”

120 bin Lira kota cezası geldiğini belirten Yılmaz, tarlasından çektiği videoyla yetkililere seslenerek şöyle konuştu:

* “Devlet yetkililerine sesleniyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızdan, sayın bakanımızdan şunu istiyoruz; bizim şeker pancarımızı almadınız, tazminatımızı ödemediniz, tek de üstüne kotalarımız öldürdünüz, kota cezası uyguladınız.

* 120 bin Lira bana kota cezası uyguladınız. Yazık değil mi bana? hemide pancarımı almadınız ayni vakitte da kota cezası uyguladınız. Traktörüme, arabama, haneme haciz koydunuz. bendeniz ne yapacağım?

* Her şeye karşın üretiyorum. Bizim benzeri üreten, çalışan çiftçiyi üretime küstürdünüz.  Biz kazanamazsak memleket kazanamaz.”

Kontrol Edin

Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı..işte detaylar

Ankara'nın Altındağ ilçesinde, Emirhan Yalçın'ın (18) öldürülmesi, Ali Yasin Ülger'in (18), yaralanmasıyla ilgili görülen davada mütalaasını açıklayan savcı, Suriyeli sanık Yahya Al Abdo'nun (20), ağırlaştırılmış müebbet ile 25 yıl 11 aya kadar, suça sürüklenen çocuk A.M.A'nın da 26 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.