Ned Haber / Güncel / Bolu’da orman yangını..işte detaylar

Bolu’da orman yangını..işte detaylar

Bolu’nun Göynük kazasina bağlı Demirhanlar köyü mevkiindeki ormanlık alanda Daha belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üstüne bölgeye Bolu Orman Bölge Müdürlüğü içindeki arasözler ile Göynük, Mudurnu ve Taşkesti’den itfaiye ekipleri derhal sevk edildi.

8 HEKTAR ORMANLIK ALAN YANDI

Bugün saat 15.00 sıralarında, Bolu’nun Göynük kazasi Demirhanlar Köyü Karalı mevkisinde bçıkış nedeni Daha belirlenemeyen yangına Bolu, Sakarya ve Ankara’dan gelen orman ve itfaiye ekipleri, Çanakkale’den havalanan yangın söndürme helikopteriyle müdahale edildi.

Yangında 8 hektarlık çam ormanı yandı. Bölgeye gelen Bolu Valisi Erkan Kılıç yangın söndürme çalışmalarıyla alakalı Göynük Kaymakam Vekili Fatih Çevik ve Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk’ten bilgi aldı.

Vali Kılıç yangının denetim altına alındığını belirterek, “Orman yangınına hemide havadan ayni vakitte da karadan müdahale edilmiştir. Yangın hali hazırda ayni ritimde devam etmekte olup denetim altına alınmıştır. Olayla alakalı olarak yapılan araştırma neticeninde takriben 8 hektarlık çam ormanının yanarak zarar gördüğü tespit edilmiştir. alana gelen olay ile alakalı olarak Göynük Orman İşletme Müdürlüğü tarafından adli tahkikata başlanılmıştır” dedi. DHA

Alanya'da orman yangını İlginizi Çekebilir Alanya’da orman yangını

Kontrol Edin

Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı..işte detaylar

Ankara'nın Altındağ ilçesinde, Emirhan Yalçın'ın (18) öldürülmesi, Ali Yasin Ülger'in (18), yaralanmasıyla ilgili görülen davada mütalaasını açıklayan savcı, Suriyeli sanık Yahya Al Abdo'nun (20), ağırlaştırılmış müebbet ile 25 yıl 11 aya kadar, suça sürüklenen çocuk A.M.A'nın da 26 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.