Ned Haber / Güncel / Boğaziçili akademisyenler eylemlerini sürdürüyor..işte detaylar

Boğaziçili akademisyenler eylemlerini sürdürüyor..işte detaylar

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, rektör atamasını protesto nöbetlerinin 296’ncısını gerçekleştirdi. Akademisyenler, üniversitenin cenup Kampüsünde dondurucu soğuğa karşın cübbeleriyle rektörlük binasına sırtlarını döndü.

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim-Sen Temsilciliği’nden yapılan izahta şöyle denildi:

* bu erken 14 Mart 2022, Pazartesi. Boğaziçi Üniversitesi’nde direnişin 1. senesi doldu ve 63. haftasına girildi. bu erken direnişin 435. günü.

* Naci İnci’nin alakalı kurullarının hiçbiri muhatap alınmadan, kuruluş istemi hiçe sayılarak şeffaf olmayan tek şekilde Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasının iki yüzüncü; 30 Temmuz bugünü gerçekleştirdiğimiz destek oylamasında akademisyenlerin yüzde 95 oranında rektör adaylığına karşı olduğu açıklanan İnci’nin rektör vekili iken batı Dilleri ve Edebiyatları bölümü tam zamanlı öğretim görevlisi Can Candan’ı görevden almasının iki surat otuz sekizinci, Candan’ın İnci’nin direktifiyle kampüse alınmayışının surat elli dördüncü, mahkemenin İnci’nin mesnetsiz ve hukuksuz nedenlerle Candan’ı işten çıkarmasına baz alinarak 16.02.2022’de yürütmeyi durdurma kararı verdiğinin öğrenilmesinin on 2. günü.

* Matematik Bölümü tam zamanlı öğretim üyesi Mohan Ravichandran’ın hiçbir neden gösterilmeden asama ortasında görevden alınmasının ise surat on dokuzuncu günü!

* Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri haftanın her iş bugünü olduğu benzeri bu erken de ‘Kabul Etmiyoruz Vazgeçmiyoruz’ diyerek arkalarını 296. sefer rektörlük binasına döndü.

Kontrol Edin

Milletin Sesi İstanbul mitinginin detayları belli oldu..işte detaylar

CHP'nin İstanbul Maltepe'de gerçekleştireceği 'Milletin Sesi' mitinginin detayları belli oldu. Mitingte önce vatandaşlar söz alacak, ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu halka seslenecek. Protokol kuralının uygulanmayacağı mitingte CHP'li belediye başkanları, milletvekilleri, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte sahneye çıkacak.