Ned Haber / Güncel / Batan tekneden 2 tona yakın uyuşturucu sahile vurmuştu! Ay grubunun elebaşı yakalandı..işte detaylar

Batan tekneden 2 tona yakın uyuşturucu sahile vurmuştu! Ay grubunun elebaşı yakalandı..işte detaylar

Balıkesir İl güvenlik Müdürlüğü Narkotik Suçlarla ugras Şube Müdürlüğü ekiplerince, Ege kisminda uyuşturucu madde ticaretini yönlendirdiği saptanan ve ‘Ay Grubu’ olarak adlandırılan uyuşturucu tacirlerine yönelik, Ayvalık Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde çalışma başlatıldı.

Yapılan istihbarat çalışmasında Ay grubunun, yüklü miktardaki uyuşturucu maddeyi denizaşırı ülkelerden Ege Denizi kıyı şeridini kullanarak Türkiye’ye getireceği bilgilerine ulaşıldı. Grubun elebaşı Mahsum Ay’ın ise İzmir’de bulunduğu tespit edildi.

Polis tarafından yapılan operasyonla Mahsum Ay ve yanında bulunan Sunay Epöz, Bir gün evvel İzmir’de yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler Ay ve Epöz, bu erken soruşturmanın yürütüldüğü Balıkesir’e getirildi.

Balıkesir’in Ayvalık kazasi yeralti maden Adası açıklarında 2019 seneninde batan tekneden denize dağılan skunk maddesi dolu paketler ele geçirilmişti.

Mahsum Ay’ın; 6 Mayıs 2019’da Ayvalık kazasi yeralti maden Adası yakınlarında batan ‘Vedat Reis-47’ adli tekneden denize dağılan ve sahillere vuran tek ton 900 kilogram skunk maddesi ile 23 Ağustos 2020 tarihinde Çanakkale’nin Biga kazasinda ‘Fronter Falcon’ adli gemiye zulalanmış olarak bulunan 23 kilogram 600 gr kokainin Türkiye’ye getirilmesinden sorumlu olduğu belirtildi.

Ayvalık İlçe güvenlik Müdürlüğü’ne getirilen Mahsum Ay hakkında, Ayvalık barış karar Hakimliği tarafından uyuşturucu veyahut uyarıcı madde imal veyahut ticareti yapmak, Burhaniye 1. Ağır karar Mahkemesi tarafından kasten öldürme, Ayvalık 3. Asliye karar Mahkemesi tarafından da toplaminda üç adet aranma kaydı bulunduğu öğrenildi. (DHA)

Kontrol Edin

Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı..işte detaylar

Ankara'nın Altındağ ilçesinde, Emirhan Yalçın'ın (18) öldürülmesi, Ali Yasin Ülger'in (18), yaralanmasıyla ilgili görülen davada mütalaasını açıklayan savcı, Suriyeli sanık Yahya Al Abdo'nun (20), ağırlaştırılmış müebbet ile 25 yıl 11 aya kadar, suça sürüklenen çocuk A.M.A'nın da 26 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.