Ned Haber / Ekonomi / Bakan Nebati: Türkiye ekonomisini kurtardık elhamdülillah..işte detaylar

Bakan Nebati: Türkiye ekonomisini kurtardık elhamdülillah..işte detaylar

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bu erken Antalya’da düzen eden ülkemiz toy İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) İş Zirvesi’nde konuştu.

“Ayağımızın tozuyla Londra’dan geldik. Önce Fransa’da İklim ve Şehircilik Bakanı’mız Murat kuruluş bey ile istişareler gerçekleştirerek fon yatırımcılarıyla tek araya geldik. ülkemiz tam tek alaka alanıdır” diyen Nebati, “Gelebilecek her biçimde yatırım amaciyla başta bürokratik engeller olmak üzere her biçimde engellerin kaldırılmasında ön ayak oluyoruz” dedi.

Nebati, Fransa’da yabancı yatırımcılara hitabında “Bürokrasiyi alaşağı ederiz, arkamızda cumhurbaşkanımız var” demiş ve Türkiye’de tepkilere neden olmuştu.

“Milli kazanç birimimize lütfen güvenin” diyen Nebati, “Faiz ve kur odağında sığ tek alanın içinde sıkışan ülkemiz ekonomisini kurtardık elhamdülillah” dedi.

EKONOMİ HÜCRELERİNİZDE HİSSEDECEĞİNİZ ENERJİDİR

‘Ekonomi gözlerdeki ışıltıdır’ sözleri gündem var olan Nebati, bu sefer de ekonominin Yalnızca rakamdan ibaret olmadığını belirterek şöyle dedi: “Ekonomi Yalnızca rakam değil; beklentilerdir, umuttur, geleceği görebilmedir, yaptığınız işe inanmak demektir, vatanınıza, bayrağınıza inanmak demektir, çocuklarıma çok iyi tek istikbal bırakacağım umudunu taşımak demektir.

Geçmişin sıkıntılarını devamlı paylaşmak demek değildir. Geleceğin umutlarını, geleceğin güzelliklerini, vücudunuzun her alanında; Yalnızca gözlerinizde değil, hücrelerinizde hissedecek enerjiyle tanımlarsınız. erken uyandığınız zaman, ‘Ben iyi ki bu ülkede doğmuşum’ demek. İşinize giderken ‘iyi ki bu yollardan geçiyorum’ demektir.”

‘BU ÜLKEDE İŞ İNSANI OLMAK öylesine TATLI Kİ…’

Nebati’nin “Bu ülkede iş adamı, iş kadını olmak öylesine tatlı ki… öylesine iyi ki…” demesi de dikkat çekti.

“Zorluklar, üstesinden istikbal iradenin nasıl olduğunu göstermek içindir. Zorluklar pes etmek amaciyla değil” diyen Nebati,

“Biz zorluklara karşı ped edeceksek Niçin buradayız? Siz Niçin buradasınız? hayat denilen şey zorluklarla ugras edebilmektir. Birilerini menfi havalarıyla devinim etmek değil ya… Onlar aynaya baksınlar, kendisi kendilerini yiyip bitirsinler. Biz aynaya baktığımız vakit heyecan, enerji, güç, iman, istikrar, bayrak, vatan, millet diyerek yolumuza ayni ritimde devam ediyoruz” diye konuştu.

‘ENFLASYONLA MÜCADELE TİMİ GÖNDERİYORUZ’

Nebati ayrıca, “Elbette her şirket kazanacak. Ama bu işten değişik tek şekilde istikbal elde edeceğim diyenlere enflasyonla ugras timi gönderiyoruz” ifadelerini kullandı.

Şubatta yüzde 54,44’e ulaşan ve istikbal aylarda dahada da yükselmesi beklenen enflasyona değin de konuşan Nebati, “Enflasyona karşı tedbirleri soruyorlar. geçen ay hızlı şekilde esas gıdada KDV’yi yüzde 1’e düşürdük. Elektriğin KDV’sini yüzde 8’e düşürdük.
Her alanda kademeli geçişleri sağlamaya çalıştık. Vergisel manada da adımlarımızı sıkı tek şekilde atmaya ayni ritimde devam ediyoruz” dedi.

Oligarkların el konulan varlıkları Ukrayna'ya aktarılabilir İlginizi Çekebilir Oligarkların el konulan varlıkları Ukrayna’ya aktarılabilir Süt üreticileri isyan etti: bütün sütleri yere döktüler İlginizi Çekebilir Süt üreticileri isyan etti: bütün sütleri yere döktüler

Kontrol Edin

Bakan Koca: İnsani olmaktan uzak, çok ağır bir yük..işte detaylar

Nöbet sorununun üstesinden bütünüyle gelinecek bir sorun olmadığını söyleyen Bakan Koca, "Çözümü zamana yayılacak. Fakat 36 saatlik nöbet insani olmaktan uzaktır. Çok ağır bir yük. Çabalarıma tanıksınız. Çalışma süresini en çok 24 saatle sınırlandırmak istiyoruz" dedi.