Bakan Albayrak gayrimenkul sektörüyle buluştu

Bakan Albayrak gayrimenkul sektörüyle buluştu

Ağustos 2, 2018 0 Yazar:
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, inşaat piyasasinin çatı kuruluşlarının temsilcileriyle tek araya geldi. Görüşmede inşaat piyasasinin kısa vadeli problemleri ve ortada vadede sektörün sürdürülebilir tek büyüme yakalayabilmesi amaciyla atılması İhtiyaç duyulan adımlar ele alındı. 

Bakan Albayrak, ekonomide ortada vadeli politikaların hazırlanması kapsamında tüm paydaşlarla görüşmelerini sürdürüyor.

Bu kapsamda dahada evvel akademisyenleri, ekonomistleri ve iş insanlarını dinleyen Albayrak, inşaat sektörünün dernek ve çatı kuruluşları temsilcilerini onay etti.

Görüşmeye İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, KonutGeliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı Altan Elmas ve genel Sekreteri Doğan Selçuk Öztürk ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) yönetim heyeti reis Yardımcısı Ersun Bayraktaroğlu katıldı.

Görüşmede inşaat sektörünün kısa vadeli problemleri ve ortada vadede sektörün sürdürülebilir tek büyüme yakalayabilmesi amaciyla atılması İhtiyaç duyulan adımlar ele alındı. Görüşmenin, sektörün sorunlarının ve hedeflerinin ayrıntılı olarak ele alınması açısından oldukça randımanlı olduğu ifade edildi.

Albayrak