Ned Haber / Ekonomi / Asgari ücrette düzenleme olacak mı? AKP’den yeni açıklama geldi..işte detaylar

Asgari ücrette düzenleme olacak mı? AKP’den yeni açıklama geldi..işte detaylar

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısının ardından açıklama yaptı. MYK toplantısının önemli bir gündem maddesinin Rusya-Ukrayna krizi olduğunu belirten Çelik, şunları söyledi;

*Önümüzdeki günlerde Hollanda Başbakanı Türkiye’ye gelecek. NATO Zirvesi için cumhurbaşkanımızın ziyareti gerçekleşecek. Cumhurbaşkanımız hem Zelenski, hem Putin ile görüşmeye devam ediyor. 35 liderle 38 görüşme gerçekleştirdi.

*Türkiye’nin yürüttüğü politikanın güvenilir politika olduğunu herkes ifade ediyor. Herkes tarafından takdir edilen bir durumda.

*En büyük arzumuz kalıcı ateşkesin ortaya çıkması, barış anlaşmasının imzalanması. 6 madde konuşuluyor, 3-4 maddede tarafların yakınlaştığına dair açıklamalar var. Sayın Putin ve Zelenski’nin bir araya gelmesi gerekiyor. Cumhurbaşkanımız, memnuniyetle bu görüşmeye ev sahipliği yapabileceğini ifade etti.

“BARIŞIN YEGANE ZEMİNİ DİPLOMASI OLACAKTIR”

Türkiye’nin, Ukrayna’daki vatandaşları tahliyesini kararlı bir şekilde yürüttüğünü söyleyen Çelik, “Bu konudaki irade aynı şekilde devam edecektir. Cumhurbaşkanımızın NATO zirvesine katılımında yapacağı görüşmeler bundan sonrası için de süreci belirleme açısından kritik olacaktır” dedi.

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Gazetecilerin ‘asgari ücrette bir düzenlemeye gidilecek mi?’ sorusuna Çelik, şu cevabı veridi;

*Tabii bu tip çalışmalar hangi takvimde gerçekleşir bunu bakanlık yapabilir. Bu konu bizim her zaman gündemimizdedir.

*Emeklilerimizin, çalışanlarımızın konumu ve korunması her zaman gündemimizdir. Bahsettiğiniz şekilde bir düzenleme yapılacak noktasında değilim.

*Uygun bir durum oluştuğu zaman bununla ilgili açıklama yapılır ancak hem çalışanlarımızın hem de emeklilerimizin mevcut durumlarını iyileştirmek için her zaman bir çalışma yapıyoruz.

ADANA’DAKİ OLAYLAR

AKP Sözcüsü Çelik, Adana’daki gösterilere polisin müdahalesiyle ilgili “Çeşitli olaylara müdahale ederken orantısız güç kullanılmasını kabul etmeyiz. Orantısız güç kullanılırken ortaya çıkan görüntüler kabul edilemez Provokasyonları görüyoruz. Haftada neredeyse 1 gün sokakların sistematik şekilde karıştırılmaya çalışıldığını biliyoruz” dedi.

Ayrıca, Çelik, “28 Şubat yeniden canlanıyormuş gibisinden açıklamalar var. Bunların hepsi sadece ve sadece hezeyandır. 28 Şubat uygulamalarını ortadan kaldıran uygulamalara en büyük desteği biz verdik” ifadelerini kullandı.

Kaynak :sozcu

Kontrol Edin

Bakan Koca: İnsani olmaktan uzak, çok ağır bir yük..işte detaylar

Nöbet sorununun üstesinden bütünüyle gelinecek bir sorun olmadığını söyleyen Bakan Koca, "Çözümü zamana yayılacak. Fakat 36 saatlik nöbet insani olmaktan uzaktır. Çok ağır bir yük. Çabalarıma tanıksınız. Çalışma süresini en çok 24 saatle sınırlandırmak istiyoruz" dedi.