Ned Haber / Güncel / Antalya ve Hatay’da orman yangını..işte detaylar

Antalya ve Hatay’da orman yangını..işte detaylar

Antalya’nın Serik ilçesi yakınlarında 2008 yılında yanıp sonrasında yeniden ağaçlandırılan ormanlık alanda çıkan yangın büyümeden söndürüldü.
Yangın, saat 13.00 sıralarında Taşağıl Beşkonak yolu üzerinde Kaymaz Mevkiinde başladı. 2008 yılındaki yangında yanan ve 2009 yılında fidan dikilen bölgeden yükselen dumanlar üzerine bölgeye söndürme ekipleri sevk edildi. Taşağıl Orman İşletme Müdürlüğü ile Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye birimi ve Manavgat Belediyesi su tankerlerinin müdahale ettiği yangın büyümeden kontrol altına alındı. Çıkış sebebi henüz belirlenemeyen yangını soğutma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

HATAY’DAKİ ÜÇ YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Belen İlçesi Sarımazı Mahallesi’nin yüksek kesimlerindeki ormanlık alanda başlayan yangın, Orman Bölge Müdürlüğü ve Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından havadan ve karadan yapılan müdahaleler sonrası kontrol alındı.

Yine Arsuz ilçesinde gün içerisinde başlayan orman yangını da kontrol altına alındı.

Yangınlara Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın 25 arazöz, 6 araç, 50 personel ve 6 adet iş makinesiyle müdahale edildiği öğrenildi.

2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Hatay Valiliği, Belen’de yaşanan ormanlık alan yangını ile ilgili 2 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Hatay Valiliği tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

* “21.05.2022 tarihinde Belen ilçemizdeki ormanlık alanda çıkan yangın kısa süre içerisinde yapılan çalışmalar neticesinde kontrol altına alınarak söndürülmüştür.

* Çıkan yangınla ilgili yapılan ilk belirlemelerde bazı sosyal medya kaynaklarında ‘Hatay Belen’de orman yangını! Halk PKK’nın çıkardığını düşünüyor’ şeklindeki açıklamalar gerçeği yansıtmamakta olup, yapılan çalışmalar neticesinde; bahse konu yangının ormanlık alanın yakınında bulunan bir restoranın çalışanları tarafından restorana ait çöpleri bir yere biriktirerek yakmaları esnasında, rüzgarın etkisiyle yangının sıçrayarak büyüdüğü ortaya çıkmış olup, olayla ilgili 2 kişi gözaltına alınarak konu ile ilgili tahkikat devam ettirilmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Bodrum'da orman yangını İlginizi Çekebilir Bodrum’da orman yangını

Kaynak :sozcu

Kontrol Edin

Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı..işte detaylar

Ankara'nın Altındağ ilçesinde, Emirhan Yalçın'ın (18) öldürülmesi, Ali Yasin Ülger'in (18), yaralanmasıyla ilgili görülen davada mütalaasını açıklayan savcı, Suriyeli sanık Yahya Al Abdo'nun (20), ağırlaştırılmış müebbet ile 25 yıl 11 aya kadar, suça sürüklenen çocuk A.M.A'nın da 26 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.