Ned Haber / Güncel / Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı..işte detaylar

Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı..işte detaylar

Altındağ kazasi Battalgazi Mahallesi’nde 10 Ağustos 2021 akşamı alana gelen olayda, küçüklük arkadaşı var olan Emirhan Yalçın ve Ali Yasin Ülger, Suriye tebaalı Yahya al Abdo ve A.M.A. ile tartıştı. dövüşe dönen olayda Yahya al Abdo, Emirhan Yalçın ve Ali Yasin Ülger’i bıçaklayıp kaçtı. Hastaneye kaldırılan Emirhan Yalçın, hayatını kaybetti.

Gözaltına alınan Suriyeli Yahya al Abdo ve A.M.A. ise çıkarıldığı mahkemece ‘tasarlayarak öldürmek’ suçundan tutuklandı. olay sonrası bölgede tek araya toplanan kalabalık, Suriyelilerin ev ve iş yerlerine hasar verdi.

Cinayetle alakalı Yahya al Abdo ile alakalı Ankara 10’ncu Ağır karar Mahkemesi’nde, A.M.A. ile alakalı Ankara Çocuk Ağır karar Mahkemesi’nde açılan dava yargılama aşamasında birleşti.

SAVCI AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET VE 25 YIL 11 AYA civarindan HAPİS CEZASI İSTEDİ

Ankara 10’ncu Ağır karar Mahkemesi’nde Medyaya kapalı görülen davanın duruşmasına, sanıklar Yahya al Abdo, A.M.A., müşteki Ali Yasin Ülger, Emirhan Yalçın’ın yakınları ile taraf avukatları katıldı.

Mahkeme kurulunun evvelki duruşma olay adina ait güvenlik kamerası olup olmadığı istikametindeki talebine, emniyetten gelen yanıtta kamera görüntülerinin olmadığının bildirildiği öğrenildi.

Gelen evrakların okunmasının derhal peşinden laf verilen savcı, maznun Abdo amaciyla ‘çocuğu kasten öldürmek’, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘zincirleme şekilde silahlı tehdit’ ve ‘hakaret’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ile 25 sene 11 aya kadar; suça sürüklenen bebek A.M.A amaciyla ise ‘çocuğu kasten öldürmek’ ve ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlarına iştirakten 26 seneye civarindan hapisle cezalandırılmasını istek etti.

KARAR DURUŞMASI ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE GÖRÜLECEK

Mütalaaya karşı beyanda bulunan Yalçın ailesi ile müşteki Ali Yasin Ülger’in avukatı Burcu Sarı, sanıkların evvel aşamadan beri ifadelerini değiştirdiklerini, verdikleri ifadelerin gerçekle örtüşmediğini belirterek, mütalaa doğrultusunda sanıklara karar vermesini istek etti. maznun avukatları ise mütalaaya karşı müdafaa uygulamak amaciyla süre istedi. süre istegini onay eden mahkeme, duruşmayı, Emirhan Yalçın’ın vefat sene dönümü var olan 11 Ağustos’a erteledi. (DHA)

Kontrol Edin

Çocuğu taciz ettiği iddia edilen şahsa meydan dayağı..işte detaylar

İstanbul Çekmeköy’de bir çocuğu taciz ettiği iddia edilen şahıs, bölge sakinleri tarafından yakalanarak darp edildi. Olay yerine gelen polis ekiplerinin vatandaşların elinden kurtardığı şahıs gözaltına alındı.