• Anasayfa
  • >
  • Ekonomi
  • >
  • Altın fiyatları: Gram altın fiyatı 258 lira! Peki çeyrek altın ve yarım altın ne kadar?

Altın fiyatları: Gram altın fiyatı 258 lira! Peki çeyrek altın ve yarım altın ne kadar?

  • Ağustos 2, 2019
  • 0

Altın ücretleri tertemiz haftaya girmeden evvel yatırımcılar ve armağan olarak almak istek eden tarafından heyecanla araştırılıyor. Hafta süresince aşağı eğilim gözlenen altın fiyatlarında haftanın nihayet bugünü yükseliş yaşandı. Fiyatlarda yaşanan yükseliş derhal peşinden vatandaşlar “Çeyrek altın ne kadar? gr altın kaç TL?” aramaları yapıyor.

ALTIN FİYATLARI

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gr satış ücreti 258 Lira oldu. İstanbul Kapalıçarşı’da 258 liradan alınan 24 Ayar Külçe Altın (Gr.) 258 liradan, bin 700 liradan alınan Cumhuriyet ata Lira bin 721 liradan, 235,25 liradan alınan 22 Ayar Bilezik (Gr.) 239,25 liradan, bin 661 liradan alınan Lira (Tam) Ziynet bin 681 liradan, 831 liradan alınan Yarım Ziynet 841 liradan ve 415 liradan alınan Çeyrek Ziynet 420 liradan satıldı.

ALTIN neden DEĞERLİ?

Altının ananesel değerinin oluşmasında, az bulunmasından veyahut güç elde edilmesinden ziyade tabiatta katıksız, saf halde bulunması, dövülerek biçimlendirilebilmesi, havadan ve sudan etkilenmemesi, Başka bir deyişle paslanmaması, kararmaması ve donuklaşmaması etkilidir. Bu sayede altın tarih süresince çok emin tek kıymet miktari olarak onay edilmiştir. bütün bunların dışında altını altın yapan başka mühim özellikler olarak, Yalnızca klorik ve nitrik asit karışımında (halk arasında altın suyu olarak bilinen) erimesi ve bunun dışında hiçbir asitten etkilenmemesi, kendisinin hacmindeki sudan 19 defa dahada ağır olmasına karşın çok yumuşak olduğundan kolayca işlenebilir ve inceltilebilir olması gösterilebilir.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.