Ned Haber / Spor / Altay büyük balık kaçırdı..işte detaylar

Altay büyük balık kaçırdı..işte detaylar

Sezon başında 3 yıllık sözleşme imzalayan oyuncuya ve Polonya’daki eski kulübüne borçlu kalan İzmir temsilcisi, Lis’in transferinden milyon Euro’luk bonservis geliri elde etme şansını da kaçırdı.

Altay’da 20 Mayıs’ta göreve gelen yeni yönetim, Polonyalı file bekçisinin transferiyle ilgili önceki dönemde görev yapan Özgür Ekmekçioğlu başkanlığındaki yönetimi hedef gösterdi. Yapılan yazılı açıklamada kaleci Lis’in 175 bin Euro alacağının ödenmemesi üzerine 1 Nisan’da kulübe ihtarname gönderdiği, 15 Nisan’a kadar ödeme yapılmaması nedeniyle serbest kalma hakkı kazanmasına rağmen oyuncunun 30 Nisan’a kadar iyi niyet çerçevesinde kulüpte kaldığı belirtildi.

WISLA KRAKOW’A 600 BİN EURO BORÇ

Polanyalı kaleci Mateusz Lis’in 30 Nisan’dan sonra takımdan ayrıldığı ve 3 Mayıs’ta fesih bildirimini kulübe gönderdiği açıklandı. Yeni yönetimin 25 yaşındaki kalecinin alacaklarını ödeyerek yeni sözleşme imzalama ve satıştan pay alma teklifinde bulunduğu ancak bu teklifin sonuçsuz kaldığı ifade edildi. Altay’ın Lis’in eski kulübü Wisla Krakow’a 600 bin Euro ödenmemiş bonservis ücreti borcu olduğu bildirildi. Kaleci Lis’in Southampton’dan alacağı ücret, Altay’la 3 yıllığına anlaştığı 1 milyon 350 bin Euro’dan düşük olması halinde siyah-beyazlılar aradaki farkı da ödemek zorunda kalacak.

Mustafa KÖPRÜLÜ / İZMİR, (DHA)

  • altay
  • spor toto 1. lig
  • transfer

Kaynak :fanatik

Kontrol Edin

Son dakika | Aleksandar Kolarov, futbolu bıraktığını açıkladı..işte detaylar

İtalya'da son olarak Inter forması giyen Aleksandar Kolarov, futbolculuk kariyerini noktaladığını ve futbolun içinde başka alanlarda görev almak adına çalışmalarına hemen başlayacağını açıkladı.