Almanya’dan gelecek turist sayısında rekor bekleniyor

  • Ocak 12, 2019
  • 0

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, beynelmilel temasları kapsamında dünyanın en hatri sayilir büyüklükte yolcu endüstrisi örgütlerinden Alman yolcu Acentaları Birliği’nin (DRV) Başkanı Norbert Fiebig ile tek araya geldi.

Berlin’de gerçekleşen görüşmede, Almanya’dan Türkiye’ye gelen ecnebi gezgin sayısına ait sene bazında kıyaslamalar yapıldı. DRV’nin açıklama ettiği rakamlara göre, acele rezervasyon satışları yüzde 123, istikbal ise yüzde 140 oranında arttı.

Türk turizminde gerçekleşen büyümeye değinen Ersoy, “Hem Türkiye’ye gelen kişi sayısı ayni vakitte da turizm geliri beklentilerin üzerinde artış gösteriyor” dedi.

Bakan Ersoy, acele rezervasyon satışlarındaki yüzde 123’lük artışın sene Daha başında kaydedildiğine işaret ederek, “Almanya’dan istikbal ecnebi gezgin sayısında bu sene rekor bekliyoruz. Herr Fiebig ile yaptığımız toplantı oldukça randımanlı geçti. İki ülkenin turizm potansiyelinin yanı sıra nitelikli Alman turistlerin Türkiye’ye gelmesi amaciyla izlenecek yollar haritasını da ele aldık” ifadelerini kullandı.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir