Ned Haber / Kültür - Sanat / Alec Baldwin, ölümcül kazadan sonra filmi çekmeye devam etmek istemiş..işte detaylar

Alec Baldwin, ölümcül kazadan sonra filmi çekmeye devam etmek istemiş..işte detaylar

2021’in sonlarında Hollywood’da yaşanan trajik kaza tüm dünyayı şoke etti. Rust film çekimleri sırasında Alec Baldwin’e boş olduğu belirtilerek verilen silahı, oyuncunun ateşlemesiyle görüntü yönetmeni Haliyna Hutchins hayatını kaybederken yönetmen Joel Souza da ağır yaralandı.

Şimdi de Alec Baldwin’in Rust’ın çekimlerini bitirmek istediği ortaya çıktı. The New York Times tarafından elde edilen mahkeme belgelerine göre Baldwin, sette silahını ateşledikten sonra ölen Hutchins’in anısına oyuncu kadrosunu ve ekibin geri kalanını filmi bitirmeye teşvik etmeye çalıştı.

FİLMDEN ELDE EDİLEN KÂRLA HUTCHINS’İN AİLESİNİ DESTEKLEYECEKTİ

New York Times’ın haberine göre; Baldwin’in planı, Hutchins’in çocuğunu ve eşini filmden elde edilen kâr ve ayrıca bir sigorta ödemesi desteklemekti. Ancak yaşanan olay sonucunda Rust’ın çekimleri süresiz olarak ertelendi.

Hutchins’in dul eşi Matthew Hutchins, geçen ay Baldwin’e karısının haksız yere ölümü nedeniyle dava açtı. Ayrıca filmin yapımı sırasında güvenlik önlemlerini uygulamayan yapım şirketi ve Baldwin’e çok sayıda dava açıldı. Buna karşılık Baldwin, yapımcı ve oyuncu olarak Hutchins’in ölümünden mali olarak sorumlu olmadığını savundu.

Olaydan beri Baldwin, Hutchins’i öldüren silahın tetiğini çektiğini defalarca reddetti. Ayrıca, silahın dolu olduğunu bilmediğini de ileri sürmüştür. Hatta Baldwin, ABC News’e verdiği bir röportajda Hutchins’in ölümünden sorumlu hissetmediğini de söyleyerek tepki toplamıştı.

Alec Baldwin aylar sonra telefonunu vermeyi kabul etti İlginizi Çekebilir Alec Baldwin aylar sonra telefonunu vermeyi kabul etti Alec Baldwin olayında hayatını kaybeden ismin babası konuştu İlginizi Çekebilir Alec Baldwin olayında hayatını kaybeden ismin babası konuştu

Kaynak :sozcu

Kontrol Edin

AKP’li belediye engellemişti! Bakanlık Melek Mosso’yu davet etti..işte detaylar

Isparta'da konseri iptal edilen şarkıcı Melek Mosso, İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi'nin Bahar Şenliği'nde binlerce öğrenciyi coşturdu. "Konuşmaktan, şarkı söylemekten, üretmekten asla ve asla vazgeçmeyeceğim" diyen Mosso, 1 Haziran'da Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki festivalde sahne alacağını duyurdu.