Ned Haber / Güncel / AKP’li belediye, İBB’nin afişlerini ‘saksı’ ile gizledi..işte detaylar

AKP’li belediye, İBB’nin afişlerini ‘saksı’ ile gizledi..işte detaylar

İBB Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, yasamsal medya hesabından Sancaktape Belediyesi’nin İBB icraatlarının tanıtıldığı afişlerin görünmemesi amaciyla önüne koyduğu saksılı ağaçların resimlerini paylaşarak reaksiyon gösterdi.

Özkan “Sancaktepe Belediyesinin vizyonu; İBB nin yaptığı çalışmaları halktan gizlemek için, bildiri panolarının önüne saksı içinde çam ağaçları ile kapatmaya çalıştı! kalp gözü kapalı olanlar, halkın gözünü kapatamaz” dedi.

“İBB BÖYLE YEŞİL arkadaşı YAPAR”

İBB Sözcüsü Murat Ongun da Özkan’ın paylaşımına “İBB, bunun benzeri yeşil arkadaşı yapar” yorumu yaptı. Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü de Özkan’a yasamsal medyadan cevap vererek “İhalesini biz yapmışız, çalışmasını biz başlatmışız; tek metro dahi yapamayıp toprakla dolduran zihniyetin neyi var ki biz gizleyelim 🙂 Diktiğimiz ağaçların sizi Niçin rahatsız ettiğini değil de kestiğiniz 112 tarihi çınarı konuşalım mı, ne dersiniz?” dedi.

“METROLAR SİZİN DÖNEMİNİZDE DURDURULDU”

İBB Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Özkan da mevzu hakkinda yazılı İzah yaparak Döğücü’ye cevap verdi.

Döğücü’nün asılsız iddialarla algı yönetmekten, belediyeyi yönetmeye fırsat bulamadığını belirten Özkan “Hatırlatırım, metrolar sizin döneminizde durdurulmuştu, Ekrem İmamoğlu başkanlığındaki tertemiz yönetim geldi ve hepsini ayni ritimde devam ettirdi. bu erken İstanbul, dünyanın aynı anda en çok metro yapılan şehri oldu. tek hat dahi yapamayıp, toprakla doldurmaktan bahsetmişsiniz. 6,9 kilometre uzunluğunda ve 6 istasyonlu Yenidoğan-Cumhuriyet-Emek Metro Hattı iptal edilmedi. Orası yüzde 4’lük fiziki ilerleme aşamasındayken 2017’de durdurulmuş tek proje. İBB, projenin Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Yatırım Programı’na dahil edilmesi amaciyla Altyapı Yatırımları genel Müdürlüğü onayına koşul olan başvuruları yaptı. Yolculuk isteginin metro amaciyla düşük olduğu ve ahenk gösteren görülmediği bildirildi. İBB, onay süreçlerinin tamamlanmamış olmasından dolayı var kredi ve tertemiz yurtdışı kredi başvurusunda bulunamıyor. Dolayısıyla kredi kullanılamayan o Hem de dahada evvel kazılmış Bir takım noktaların, çevresel ve depremsel riskler hasebiyle doldurulması gerekiyordu ve toprak dolduruldu.  Başka bir deyişle çalışma sahalarındaki riskler ortadan kaldırıldı” dedi.

“ORMANLARI YAKIP OTEL DİKENLER…”

Özkan 112 tarihi çınarın kanseri hasebiyle kesildiğini hatırlatarak “Ağaç salgınları, insanları etkileyen salgınların aksine bakımla veyahut ilaçlarla rehabilitasyon edilemiyor. Üstelik hasta kisi ağaçlar sizin zamanınızda da kesilmişti. İstanbul’da görev yapan, üstelik AK Partili tek kaza belediye başkanı olarak bunu sizin herkesten dahada iyi biliyor olmanız gerekir. Ormanları yakıp adina otel dikenler, ağaç Kırımı yapıp saray sefası sürenler, madencilik amaciyla tarla ve meraları feda edenler,  Kazdağları’nı ve şimal Ormanlarını talan edenler, önceliğimiz Kanal İstanbul’dur diyenler yeşil ve doğa dostu; dahada çok ağaç hastalanmasın diye mecburi ağaç kesen İBB, yeşil ve doğa düşmanı öyle mi?” diye reaksiyon gösterdi.

“İBB ÇALIŞMALARINA GÖLGE ETMEYİN”

Özkan Döğücü’ye şu çağırıyı yaptı:

*Millet ekmeğinin derdinde, iktidar temsilcileri ise İBB’yi nasıl engelleriz derdinde. Algı yönetmeyi bırakıp başkanı olduğunuz Sancaktepe Belediyesini layıkıyla yönetin.

*Ağaçları saksılara değil ahenk gösteren alanlara dikin, İBB çalışmalarına da artık gölge etmeyin.

Kontrol Edin

Milletin Sesi İstanbul mitinginin detayları belli oldu..işte detaylar

CHP'nin İstanbul Maltepe'de gerçekleştireceği 'Milletin Sesi' mitinginin detayları belli oldu. Mitingte önce vatandaşlar söz alacak, ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu halka seslenecek. Protokol kuralının uygulanmayacağı mitingte CHP'li belediye başkanları, milletvekilleri, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte sahneye çıkacak.