Ned Haber / Güncel / AKP’li başkanlar arasında bulvar ismi krizi: En hafif tabiriyle ayıptır..işte detaylar

AKP’li başkanlar arasında bulvar ismi krizi: En hafif tabiriyle ayıptır..işte detaylar

Yozgat Belediyesi’nin AKP’li Daha önceki Başkanı Kazım Arslan, yasamsal medya hesabından yaptığı izahta Şehirde adinin verildiği bulvarın İsiminin “Viyana” caddesi olarak değiştirildiğini belirterek ak parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer’e reaksiyon gösterdi.

AKP Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer

“YAKIŞMADI VE EN HAFİF TABİRİYLE AYIPTIR”

Arslan, “Bu olmadı İl Başkanı Sayın Yusuf Başer” başlığıyla yaptığı izahta şu ifadelere yer verdi:

‘Yakışmadı ve en hafif tabiriyle ayıptır. elemli günlerinizde yazmak istemezdim ama akşam tek yakınımı hastaneye götürdüğümde, gördüğüm bu manzarayı doğru bulmadım ve yazdım. geçtiğimiz hafta orada tek merasim yaptınız. bu yüzden size hitaben yazdım.

Şayet bu tasarruf size ait değilse sözlerimi art almaya da hazırım. tek caddeye ‘Viyana’ tabelası takmak amaciyla Kazım Arslan tabelasını yerlere atmaya neden yoktu. Tabela yere atılabilir ama isimleri gönüllerden atmak, yere düşürmek mümkün değildir.

Şunu bilmelisiniz ki Kazım Arslan ismi, Yozgat’ta asgari sizin Viyana aşkınız civarindan değerlidir. Üç-beş kişiye şirin gözükmek amaciyla ve yanlış yere astığınız bu tabela ve yapılan devinim size siyaseten tek yarar sağlamaz, aksine başında bulunduğunuz partiye de zarar verir.

Kaldı ki bu sizin göreviniz de değildi ve dahası tabelayı da yanlış yere takmışsınız. Viyana Caddesi, Şehir Hastanesi’nin önündeki şimal cenup istikametindeki caddedir ve diğerini yere atmadan aynı direkte tertemiz tek tabela ile ve doğru tek şekilde istediğinizi uygulamak mümkündü.

Ayrıca bu konudan belediye başkanımız Celal Köse’nin dahil olmadığına ve düzelteceğine inandığımı da dile getirmek istiyorum. Asıl var olan ise gönüllerdeki ad ve resimdir”

Yozgat Belediyesi’nin AKP’li Daha önceki Başkanı Kazım Arslan

“KAZIM ARSLAN TABELALARI HÂLÂ DURMAKTADIR”

AKP’li Daha önceki Belediye Başkanı Kazım Arslan’a yasamsal medya hesabından yaptığı izahla cevap veren ak parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer ise, bulvarda ad farklığı olmadığını ifade etti. Olayın kendisiyle tek alakası olmadığını belirten Başer şu ifadeleri kullandı:

“Şahsımla hiç alakası olmayan tek olayı bana esya etmeye çalışmanız hiç olmadı. Oraya Belediyemizin ve Viyana-Yozgatlılar Dernek Başkanının daveti üstüne gittim. Gittiğimde bütün organizasyon hazırdı.

Sadece Belediyeden asama çalışma arkadaşlarımızın, ‘buralarda emeğiniz çok başkanım. tek anı resimi çekinelim’ demeleri üstüne resim çekinip geldik. Zati o güzergah tertemiz Viyana Caddesi olmadı. Yalnızca karışıklığın giderilmesi amaciyla Şehir Hastanesi önünden anayola çıkan güzergahı kapsayan yollar amaciyla tabela asıldı.

Kazım Arslan Bulvarı ve Kazım Arslan tabelaları Daha durmaktadır. Kaldı ki kendisinin belediye başkanlığım dönemimde dahi memlekete hizmeti bulunan kimsenin ismini değiştirmedim. Partisine, geçmişine, mezhebine bakmaksızın şehrimiz de Parasal içsel emeği var olan herkesin ismini yaşatmaya çalışmışımdır.

Siz ise kendisinin belediye başkanlığı döneminizde bu konuyla alakali mahir olduğunuzu bütün halkoyu çok iyi bilmektedir. Dediğim benzeri ne yere atılan tabeladan, ne de bunun benzeri sade ve pahali olmayan tek kurgudan haberim var.

Bu civarindan deneyimli tek siyasetçi olarak size yakışan bu paylaşımı yapmadan evvel arayıp sorma nezaketi gösterebilmekti. Böyle şeylere tevessül etmeyeceğimi çok iyi bildiğiniz halde, bu civarindan sade tek kurguyu bana yakıştırmanız Sahiden olmadı”

Kontrol Edin

Altındağ olaylarına neden olan cinayet davasında savcı mütalaasını açıkladı..işte detaylar

Ankara'nın Altındağ ilçesinde, Emirhan Yalçın'ın (18) öldürülmesi, Ali Yasin Ülger'in (18), yaralanmasıyla ilgili görülen davada mütalaasını açıklayan savcı, Suriyeli sanık Yahya Al Abdo'nun (20), ağırlaştırılmış müebbet ile 25 yıl 11 aya kadar, suça sürüklenen çocuk A.M.A'nın da 26 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.