Ned Haber / Güncel / AKP’li Ali İhsan Yavuz’dan seçim açıklaması..işte detaylar

AKP’li Ali İhsan Yavuz’dan seçim açıklaması..işte detaylar

AKP seçenek İşleri Başkanlığı Kütahya İl İstişare Toplantısı, genel reis Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un katılımıyla gerçekleşti.

Toplantının Medyaya açık var olan bölümünde konuşan Yavuz, 2023 seçimlerine odaklanmaları gerektiğine vurgu yaptı. Yavuz, şu ifadeleri kullandı;

*Bizim çok işimiz var. Biz cumhuriyet milletçe partisi benzeri tek parti değiliz. Bakın onların uğraştığı işlere. Onlar neyin peşine düşmüş ayrım etmekte musunuz? Masayı nasıl kuracaklar? Türkiye’yi tekrar nasıl o Daha önceki krizli, kaoslu, kargaşalı günlere çevirecekler.

*Onun amaciyla iş veriyorlar. Parlamenter sistem hayali kuruyorlar. Başka bir deyişle hiç kimse nasıl olur da biz bu sistemi tıkır tıkır işletiriz demiyor. Kimler Cumhurbaşkanı yardımcısı olacak? 11-12 milletvekiline bakanlık öneri edildi. tek hükümet yıkıldı, tek hükümet yapıldı.

“12 MİLLETVEKİLİNE BAKANLIK TEKLİF EDİLDİ”

*Bir hükümeti yıkmak amaciyla 12 adet milletvekiline bakanlık öneri edildi. Manipülasyona, krizlere, kaosa, kargaşaya uygun tek parlamenter sistem özlemiyle yanıp tutuşuyorlar. Biz bunu yapamayız, bizim derdimiz bu olamaz.

*Biz bizim aleyhimize dahi olsa Cumhurbaşkanlığı Başka bir deyişle Başkanlık Sistemi Türkiye’nin hayrına ise o olacak. Yeter ki AK Parti’nin aleyhine olsun, Türkiye’nin lehine olsun. ülkemiz salgın sürecinde hasar aldı.

“NE DEMEK İSTİYORUM?”

*Doğru, ama yeryüzünde almayan memleket yok. Ama asgari hasar alan ülkenin adıdır ülkemiz ve başındaki lider de bu süreçten en hızlı çıkacak en hızlı toparlanacak ve çok dahada hatri sayilir büyüklükte işlere imzasini atacak var olan ülkenin adıdır Türkiye.

*Ne demek istiyorum? Hasar var, doğru ama bu yaraları saracak tek Cumhurbaşkanımız var ve öyle tek ziya var ki ufukta 2023’te bizim doğalgazımız sisteme bağlanacak.

2023’TE KENDİ GAZIMIZI BAĞLAYACAĞIZ”

*Avrupa Rus gazı kesildiğinde ‘ne yapacağım’ diye kara kara düşünürken, biz kendisinin gazımızı 2023’de Allah’ın izniyle sisteme bağlayacağız.

*Yine insansız sema aracı İHA’lar SİHA’lar insansız harp aracında belli noktalara çoktan gelmiş olacağız. İhracat rekorları kırdık. dahada çok üretime dayalı tek anlayış içinde dahada çoğu olacak.

*Dolayısıyla Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte ve hep birlikte çok dahada iyiye çok dahada güzellikler yaşayacağız. Türkiye’yi dünyanın en modern ülkesi haline getirebilirdik. Ama Ayasofya açılmamış olabilirdi.

*Özgürlük mananında prangalar Daha takılı ayni ritimde devam etmekte olabilirdik. Başörtüsü meselesi çözüldü, Ayasofya açıldı, pkk terör bitti, Allah’ın izniyle can çekişiyor. FETÖ’den kurtulduk. İhracat rekorları kırıyoruz.

*Devasa yatırımlar gerçekleştirdik. Havaalanları, üniversiteler, yollar, hastaneler, köprüler ve eğitim alanları gibi. hemide maddi, hemide başka özgürlükler mananında çok hatri sayilir büyüklükte mesafeler kat ettik. İHA

Kontrol Edin

Milletin Sesi İstanbul mitinginin detayları belli oldu..işte detaylar

CHP'nin İstanbul Maltepe'de gerçekleştireceği 'Milletin Sesi' mitinginin detayları belli oldu. Mitingte önce vatandaşlar söz alacak, ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu halka seslenecek. Protokol kuralının uygulanmayacağı mitingte CHP'li belediye başkanları, milletvekilleri, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte sahneye çıkacak.