Ned Haber / Güncel / Abdullah Gül: Büyük üzüntü duydum..işte detaylar

Abdullah Gül: Büyük üzüntü duydum..işte detaylar

Yemen’in başkentindeki Sana Türk Şehitlik Anıtı’na 12 Mart sabahı Huti unsurlarınca hücum gerçekleştirilmiş, şehitlikte tahribata yollar açılmıştı.

ABDULLAH GÜL: BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUM 

Şehitliğin 2011 seneninde açılışını yapan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yaşanan olayla alakalı paylaşımda bulundu. Gül, “Yemen çöllerinde bıraktığımız binlerce şehidimizin hatırasını unutturmamak amaciyla Yemen’in başkenti Sana’da 2011 seneninde açılışını yaptığım Türk Şehitliği’nin isyancılar tarafından yıkılmasından hatri sayilir büyüklükte acı duydum. Yemen halkının bu saygısızlığı düzelteceğine inanıyorum” ifadelerini paylaştı.

image small

DIŞİŞLERİ: OLUŞAN HASAR ONARILMALI VE BİR vakit ÖNCE CEZALANDIRILMALI

Olayın derhal peşinden Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan izahta ise, “Yemen ile müsterek tarihimizin ve köklü ilişkilerimizin nişanesi var olan Yemen’deki Türk varlığına saygısızlık yapılması Katiyen onay edilemez. Şehitliğimizde oluşan hasarın onarılmasını ve faillerin tek vakit evvel cezalandırılmasını bekliyoruz. Bu hain saldırının arkadaş ve kardeş Yemen halkı tarafından da lanetleneceğine kuşku duymuyoruz” denilmişti.

Kontrol Edin

Milletin Sesi İstanbul mitinginin detayları belli oldu..işte detaylar

CHP'nin İstanbul Maltepe'de gerçekleştireceği 'Milletin Sesi' mitinginin detayları belli oldu. Mitingte önce vatandaşlar söz alacak, ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu halka seslenecek. Protokol kuralının uygulanmayacağı mitingte CHP'li belediye başkanları, milletvekilleri, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte sahneye çıkacak.