Ned Haber / Kültür - Sanat / ABBA’yı canlandıran sanal gerçeklik teknolojisi başka grupları da getirebilir..işte detaylar

ABBA’yı canlandıran sanal gerçeklik teknolojisi başka grupları da getirebilir..işte detaylar

İngiliz müzisyen kardeşler Liam ve Noel Gallagher’ın 1991 seneninde kurduğu rock müzik grubu Oasis’i sanal gerçeklik sayesinde sahnede tekrar görmek mümkün olabilir.

İkili, 2009’da Fransa’daki tek konserden evvel yaşadıkları dövüş hasebiyle hemide grubu dağıtmış ayni vakitte da o günden bu yana derhal hemen hiç konuşmamıştı.

Daily Star’ın haberine göre, meşhur ABBA grubunun yıldızları 77 yaşında olan Bjorn Ulvaeus ve 75 yaşında olan Benny Andersson ise, sahnede yer almak adina kendisinin avatarlarını kullanarak sanal tek turneye imzasini atıyor.

Oasis…

BAŞKA İSİMLER DE YOLDA

Bu konuda dahada çok bilgi edinmek amaciyla başka grupların onlarla iletişime geçip geçmediği sorulduğunda, Ulvaeus, “Kesinlikle Bir hayli sanatçı bizi inceleyecek. İsimleri söylemeyeceğim, ama bazılarını düşünebilirim” dedi.

Sanal konserlerin dağılmış gruplarla çalışıp çalışamayacağı üstüne sorulduğunda, hemide Ulvaeus ayni vakitte da Andersson, “Oasis” Cevabını verdi. Ancak mevzu ile alakalı dahada çok yorum yapmayı reddettiler.

ABBA…

Bu ay sonunda, İsveçli grubun 1977’de olduğu benzeri ABBAtars isimi verilen görsel avatarlarının bulunduğu İngiltere’deki Queen Elizabeth Olympic Park’ta ABBA Voyage konserleri başlıyor.

ABBA Voyage, 27 Mayıs’tan 5 Aralık’a civarindan sürecek ve takriben 15 milyon sterline esya olacak.

 

Coldplay artık albüm yapmayacak ama turneye ayni ritimde devam edecek İlginizi Çekebilir Coldplay artık albüm yapmayacak ama turneye ayni ritimde devam edecek Ünlü rock grubu turnelerini iptal etti: 'Yas tutma zamanı' İlginizi Çekebilir Ünlü rock grubu turnelerini iptal etti: ‘Yas tutma zamanı’

 

Kontrol Edin

Amber Heard, mahkemede yaşadığı şiddeti anlatırken gözyaşlarına boğuldu..işte detaylar

Amber Heard - Johnny Depp davası iki ünlü ismin birbirleri hakkındaki sert suçlamalar ve iddialarla devam ediyor. Son olarak mahkemede dinlenen Amber Heard, hayatının en büyük korkusunu yaşadığı Avustralya gezisi sırasında cinsel saldırıya uğradığını ve eski kocası Johnny Depp'in kendisini nasıl dövdüğünü ayrıntılı bir şekilde anlatırken gözyaşlarına boğuldu.