Ned Haber / Yaşam / 1200 yıl önce kurban edilen çocuk ve yetişkinlerin kalıntıları bulundu..işte detaylar

1200 yıl önce kurban edilen çocuk ve yetişkinlerin kalıntıları bulundu..işte detaylar

Peru’da bilim insanları bazıları mumyalanmış bazıları iskelet seklinde var olan cesetlere ulaştı…

Kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Pieter Van Dalen, bazıları mumyalanmış bazıları iskelet var olan cesetlerin, antik Hispanik asama öncesi rastlanılan ritüelin tek parçası olarak çeşitli tekstil katmanlarına sarıldığını ve büyük olasılık anne mumyaya eşlik etmek amaciyla kurban edildiklerini söyledi.

Başkent Lima’nın doğusundaki İnka öncesi Cajamarquilla kompleksinde yürütülen kazıdan çıkan kalıntıların takriben 800-1.200 sene öncesine ait olduğu olasılık ediliyor. görevliler bulgulara göre kurban edilmiş sekiz bebek ve 12 yetişkinin kalıntılarının bulunduğunu açıkladı.

Nesli tehlike altında var olan hayvanlar mumyalanıyor İlginizi Çekebilir Nesli tehlike altında var olan hayvanlar mumyalanıyor 2500 sene öncesine ait kabirde enteresan keşif: Mumyaların dillerini altınla kaplamışlar İlginizi Çekebilir 2500 sene öncesine ait kabirde enteresan keşif: Mumyaların dillerini altınla kaplamışlar

Kontrol Edin

Güzellik Kraliçesi’nin ölümü uzun süre konuşulmuştu: Son sözleri ortaya çıktı..işte detaylar

2019 yılında ABD’nin en güzel kadını seçilen, Cheslie Kryst, Ocak ayında intihar edip hayatını kaybetmişti. Genç kadının ölümü ABD'de uzun süre gündemden düşmezken, annesi ilk kez Kryst'in intihar etmeden önceki son sözlerini açıkladı.